Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2020, 13:06 Aktualizované dňa 25.09.2020 o 14:43

Útočník pri bývalom sídle Charlie Hebdo zranil dvoch ľudí, vyšetruje to protiteroristický úrad

Úrady uzavreli školy v širšom okolí útoku a deti nesmú von.

Útočník pri bývalom sídle Charlie Hebdo zranil dvoch ľudí, vyšetruje to protiteroristický úrad
Zdroj: TASR/AP

Pri útoku neďaleko bývalej redakcie satirického týždenníka Charlie Hebdo v Paríži boli zranení dvaja ľudia a zranenia oboch sú vážne.

Pôvodne sa hovorilo o štyroch zranených a dvoch útočníkoch, teraz parížska polícia oznámila, že bol iba jeden a zranení dvaja.

Zranení boli muž a žena z tlačovej agentúry Premières lignes. Útočník vyzbrojený zrejme sečnou zbraňou ich na ulici pred ich pracoviskom vážne zranil. Informoval o tom denník Le Figaro.

Miesto je v susedstve niekdajšej redakcie satirického týždenníka Charlie Hebdo, ktorá bola v roku 2015 terčom atentátu.

Útočník je zrejme na úteku

Podľa francúzskych médií je útočník zrejme stále na úteku. Polícia síce zatkla krátko po útoku muža s krvou na oblečení, avšak jeho opis nezodpovedá popisu útočníka.

Ministerstvo vnútra vytvorilo krízovú skupinu a do úradu v rýchlosti prišiel minister Gérald Darmanin. Na schôdzku mieri tiež premiér Jean Castex. Úrady uzavreli školy v širšom okolí útoku a deti nesmú von. Týka sa to niekoľkých tisíc detí.

Pri dejisku útoku špeciálna jednotka zároveň preverovala podozrivý balíček. Laboratórium potvrdilo, že neobsahoval výbušninu.

V Paríži sa začal proces s útočníkmi

Či útok súvisí s dianím okolo Charlie Hebdo, zatiaľ nie je isté. Redakcia časopisu sa stala v roku 2015 terčom teroristického útoku, pri ktorom zahynulo 12 ľudí.

Na začiatku septembra začal v Paríži proces so skupinou 14 ľudí obžalovaných z podielu na tomto atentáte a na súvisiacom teroristickom útoku na židovský obchod s potravinami. Satirický časopis v deň začiatku procesu znovu uverejnil karikatúry proroka Mohameda, ktoré ako prvé v roku 2005 zverejnil dánsky denník Jyllands-Posten.

Riaditeľka personálneho oddelenia Charlie Hebdo Marika Bretová dostala teraz nové vyhrážky, kvôli ktorým musela odísť z domu do úkrytu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.