Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2020, 11:23

„Nie je taký múdry." Biden v prvej televíznej debate očakáva od Trumpa útoky a klamstvá

Trump a Biden na seba v utorok narazia v televíznej debate vôbec po prvýkrát.

Joe Biden
Zdroj: Reuters

Kandidát amerických demokratov na prezidenta Joe Biden uviedol v sobotu v rozhovore pre televíznu stanicu MSNBC, že očakáva "osobné útoky a lži" od jeho republikánskeho protikandidáta a súčasného prezidenta Donalda Trumpa v prvej televíznej debate, ktorá sa uskutoční v utorok. Trumpa zároveň prirovnal k nacistickému ministrovi propagandy Josephovi Goebbelsovi. Informovala o tom agentúra AFP.

"Myslím si, že hneď začne útočiť. Tie útoky budú najmä osobné. To je jediné, čo vie robiť," poznamenal Biden o Trumpovi.

Trump a Biden na seba v utorok narazia v televíznej debate vôbec po prvýkrát. Pred prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia 3. novembra, sa potom pred kamerami stretnú ešte dva razy.

Niektorí Bidenovi priaznivci sa obávajú, že v týchto debatách môže pod nátlakom Trumpových rečníckych útokov zaváhať. Ako poznamenala agentúra AFP, obaja kandidáti sú síce náchylní na omyly, no Trump je omnoho agresívnejší.

"Nevie ako debatovať o faktoch. Nie je taký múdry," povedal Biden, pričom dodal, že Trump "toho nevie veľa o zahraničnej ani o domácej politike." Aj keď sa podľa neho bude Trump hlavne uchyľovať k osobným útokom a klamstvám, Biden si myslí, že Američania súčasného prezidenta prekukli.

"Tak trochu pripomína Goebbelsa. Verí, že ak bude dostatočne dlho klamať a potom tú lož dookola opakovať, stane sa všeobecne známym faktom," poznamenal Biden.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.