Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2020, 13:20

Český minister zdravotníctva avizuje ďalšie opatrenia. Hromadné podujatia sa budú opäť obmedzovať

Roman Prymula avizoval, že na budúci týždeň budú v Česku prijaté ďalšie opatrenia voči šíreniu koronavírusu, ktoré obmedzia zhromažďovanie a voľnočasové aktivity.

Český minister zdravotníctva avizuje ďalšie opatrenia. Hromadné podujatia sa budú opäť obmedzovať
Zdroj: Mafra/Petr Topič

Nový český minister zdravotníctva Roman Prymula uvažuje o obmedzení zhromažďovania na maximálne 10 až 20 ľudí. Uviedol to v nedeľu vo vysielaní televízie Prima.

Podľa neho sa tiež bude viesť debata o dištančnej výučbe na stredných školách, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Česko prijme ďalšie opatrenia

"Budeme sa pohybovať medzi desiatimi až dvadsiatimi," odpovedal Prymula na otázku, na koľko by sa mal obmedziť maximálny počet zhromaždených ľudí pri voľnočasových aktivitách. Doplnil, že výnimkou z tohto nariadenia by mohli byť svadby, kde by mohlo byť povolených najviac 30 ľudí. Vyhlásenie príslušného opatrenia očakáva v stredu alebo piatok.

Prymula už v piatok avizoval, že na budúci týždeň budú v Česku prijaté ďalšie opatrenia voči šíreniu koronavírusu, ktoré obmedzia zhromažďovanie a voľnočasové aktivity. Bližšie podrobnosti o chystaných obmedzeniach vtedy neuviedol.

Minister zdravotníctva v nedeľu ďalej vyhlásil, že zatiaľ čo nemieni v krajine zatvárať základne školy, u stredných škôl sa bude viesť diskusia o zavedení dištančnej výučby s výnimkou prvých ročníkov. Chce rokovať s ministrom školstva Robertom Plagom o dočasnom zrušení výučby hudobnej výchovy a telocviku, pri ktorých žiaci nemusia nosiť rúška.

Je potrebné zvýšiť kapacitu testovania

Prymula tiež zmienil, že je potrebné zvýšiť kapacitu testovania na koronavírus. V priebehu niekoľkých dní by mohla dosiahnuť 30-tisíc denne, teraz je približne 23-tisíc, dodali Novinky.cz.

V Česku pribudlo v sobotu 1985 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. V porovnaní s piatkovým prírastkom takmer tritisíc prípadov sa nárast spomalil. Počet aktuálne chorých na COVID-19 je približne 31 800, čo je viac ľudí, ako sa od začiatku pandémie stihlo z ochorenia vyliečiť; tých je približne 30 900.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.