Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2020, 08:26

"Neobvyklé gesto solidarity." Merkelová navštívila Navaľného v nemocnici

Tajná návšteva je podľa týždenníka Der Spiegel znakom toho, že kancelárka bude trvať na objasnení prípadu.

"Neobvyklé gesto solidarity." Merkelová navštívila Navaľného v nemocnici
Zdroj: Reuters

Nemecká kancelárka Angela Merkelová tajne navštívila Alexeja Navaľného počas jeho hospitalizácie v berlínskej nemocnici Charité.

Uviedol to v nedeľu večer na svojej webovej stránke nemecký spravodajský týždenník Der Spiegel, ktorý to označil za neobvyklé gesto solidarity spolkovej kancelárky s týmto ruským opozičným politikom.

Tajná návšteva Navaľného je podľa Spiegla ďalším znakom toho, že Merkelová bude trvať na objasnení prípadu jeho otravy nervovoparalytickou látkou zo skupiny novičok.

Navaľného prepustili v utorok z berlínskej nemocnice Charité. V nemeckej metropole bol hospitalizovaný od 22. augusta.

Letecky ho tam previezli zo sibírskeho mesta Omsk, kde ho hospitalizovali 20. augusta po tom, ako mu počas letu z mesta Tomsk do Moskvy prišlo nevoľno.

Rusko stále popiera svoju účasť na pokuse o otravu Navaľného. Médiá lojálne vláde, ale aj hovorcovia ministerstiev namiesto toho stále prichádzajú s novými teóriami o útoku na Navaľného.

Podľa jednej z nich Navaľnyj nebol otrávený na území Ruska, ale až v Nemecku, píše Spiegel.

Merkelová sa už hneď po zverejnení prvých správ o útoku na Navaľného zasadzovala za to, aby ho prepravili do Nemecka na lekárske ošetrenie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.