Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2020, 16:22

Česká vláda v pondelok rozhodne o nových opatreniach, ľudia podcenili situáciu, tvrdí Babiš

Český premiér za "hlavný problém" označil nerešpektovanie doteraz zavedených opatrení zo strany niektorých občanov a podceňovanie situácie.

Česká vláda v pondelok rozhodne o nových opatreniach, ľudia podcenili situáciu, tvrdí Babiš
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Česká vláda v pondelok rozhodne o nových opatreniach v súvislosti s pandémou koronavírusu SARS-CoV-2, ktoré do platnosti vstúpia od stredy 14. októbra. Oznámil to v nedeľu český premiér Andrej Babiš vo videu zverejnenom na sociálnej sieti Facebook.

V pondelok ráno má zasadať Bezpečnostná rada štátu. Vláda musí opatrenia podľa Babiša prerokovať i s tripartitou a opozíciou.

Premiér za "hlavný problém" označil nerešpektovanie doteraz zavedených opatrení zo strany niektorých občanov a podceňovanie situácie.

Babiš zdôraznil, že nerešpektovanie opatrení má negatívne následky na starších ľudí a osoby trpiace ochoreniami. Vláda podľa neho musí chrániť i zdravotníckych pracovníkov.

Babiš takisto občanov vyzval, aby sa zomkli a dodržiavali opatrenia. Ľudí, ktorí majú ísť na testy, požiadal, aby na ne skutočne išli.

Český premiér v sobotu na tlačovej konferencii zdôraznil, že si neželá zatvoriť ekonomiku. Ak však príde predpoveď, že nemocnice už nával pacientov nezvládnu, tento lockdown nemôže vylúčiť.

ČR za piatok zaznamenala 8618 potvrdených prípadov nákazy, čo je najvyšší počet od začiatku pandémie. Za sobotu v krajine pribudlo 4635 potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.