Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2020, 22:16

V Izraeli klesá počet nakazených, krajina zmierňuje opatrenia

Vláda sa rozhodla znovu otvoriť predškolské zariadenia pre deti do šesť rokov a prevádzky, ktoré neprichádzajú do priameho kontaktu so zákazníkmi.

V Izraeli klesá počet nakazených, krajina zmierňuje opatrenia
Zdroj: Reuters

Izrael vo štvrtok rozhodol, že uvoľní opatrenia zavedené počas mesačného celoplošného lockdownu, ktorý mal spomaliť šírenie nákazy novým koronavírusom. Informovala o tom agentúra AP.

​Tamojší vládny kabinet sa rozhodol znovu otvoriť predškolské zariadenia pre deti do šesť rokov a prevádzky, ktoré neprichádzajú do priameho kontaktu so zákazníkmi, a takisto zrušil nariadenie, ktoré zakazovalo obyvateľom Izraela vzdialiť sa od miesta svojho bydliska na viac ako jeden kilometer. Nové nariadenia vstúpia do platnosti od nedele.

Izrael nariadil druhý celoplošný lockdown 18. septembra, keď v krajine výrazne stúpol počet nakazených novým koronavírusom. Vďaka zavedeným opatreniam klesol denný počet nových prípadov nakazených z 9 000 na 2 000 osôb.

"Z lockdownu sa musíme dostať postupne a zodpovedne. Bezpečne. V opačnom prípade tu budeme mať tretí lockdown," uviedol izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Zároveň dodal, že ďalšie uvoľnovanie príde vtedy, ak bude počet prípadov nakazených koronavírusom naďalej klesať.

Izrael od začiatku pandémie zaznamenal 253-tisíc nakazených ochorením COVID-19 a v súvislosti s ochorením zomrelo 2 100 osôb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.