Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2020, 10:53

Matovič si myslel, že nejde naživo, video sa šíri internetom. Hanba, tvrdí Pellegriniho poslanec

Slovenský premiér mal problém pri natáčaní úvodného posolstva na summite lídrov Európskej únie.

Matovič si myslel, že nejde naživo, video sa šíri internetom. Hanba, tvrdí Pellegriniho poslanec
Zdroj: Facebook/Peter Kmec

Na sociálnej sieti Facebook sa šíri video Igora Matoviča z Bruselu, ktoré ukazuje, ako sa slovenský premiér snaží natočiť úvodne posolstvo zo summitu lídrov Európskej únie. Už na začiatku však priznáva, že nevie, ako má začať.

Následne sa rozrozpráva o tom, čo má summit priniesť, keď sa však zamotá, chce ísť natáčať ešte raz. Nesmelou a neistou angličtinou sa na to spýta zrejme kameramana. O pomoc so slovami "počkať, môžem, či nie?" sa následne obráti zrejme na svoju asistentku, ktorá už istejšou angličtinou záležitosť za premiéra vybaví.

No len na krátko. Na záver videa už slovenský premiér pracuje s informáciou, že išiel naživo. S miernym vydesením hovorí: "Live? Oh no." A s úsmevom si položí dlaň na čelo.

Video včera na Facebooku zverejnil Peter Kmec, nezaradený poslanec a bývalý slovenský veľvyslanec v USA. Zdieľala ho aj strana Hlas - sociálna demokracia, ktorej je Kmec členom.

"Summit EÚ je aj vždy reprezentaciou štátu. Po červenom koberci prichádzajú premiéri členských krajín a pred akreditovanými európskymi novinármi každý predseda vlady dá uvodné posolstvo. To, čo predviedol premiér Matovič nemožno inak nazvať ako hanba. Namiesto vyhadzovania štátneho tajomníka z delegácie by sa mal skôr pripraviť na dôstojnú reprezentáciu štátu," okomentoval zábery Kmec.

Dnes video s úvodným posolstvom z Bruselu zverejnil na svojom facebookovom účte aj premiér Igor Matovič, avšak už v zostrihanej podobe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.