Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2020, 16:43

Lyžiarske strediská v Česku sa otvoria už 18. decembra

Skoršie otvorenie areálov pomôže tomu, aby si návštevníci aj prevádzkovatelia do Vianoc zvykli na pravidlá, ktoré budú v areáloch nariadené.

Lyžiarske strediská v Česku sa otvoria už 18. decembra
Zdroj: Tomáš Tišťan

Lyžiarske areály v Česku otvoria v piatok 18. decembra, teda o šesť dní skôr, než sa pôvodne zvažovalo. Novinárom to dnes povedal minister zdravotníctva Jan Blatný.

Dôvodom je podľa neho to, aby ľudia na hory mohli vyraziť s predstihom pred vianočnými sviatkami. O tom, aké opatrenia bude potrebné v areáloch dodržiavať, rozhodne v pondelok vláda.

​"Je snaha, aby sa ľudia, ktorí chcú lyžovanie využiť, mali možnosť na hory dostať ešte pred Vianocami, pretože veríme, že väčšina z nich tam ide naozaj za športom, nie za večernou zábavou," povedal Blatný.

Skoršie otvorenie areálov tiež podľa neho pomôže tomu, aby si návštevníci aj prevádzkovatelia do Vianoc zvykli na pravidlá, ktoré budú v areáloch nariadené.

Podľa skorších informácií budú musieť prevádzkovatelia zrejme zabezpečiť to, aby sa ľudia nezgrupovali pri čakaní na vlek a podobne. Očakáva sa tiež, že nebude možné otvoriť stánky s občerstvením.

Pôvodne premiér Andrej Babiš (ANO) hovoril o otvorení lyžiarskych areálov k 24. decembru ako v susednom Rakúsku. S termínom nesúhlasili prevádzkovatelia týchto stredísk, označovali ho za nedôvodné a hovorili o tom, že im spôsobí státisícové až miliónové straty. Dnes Babiš uviedol, že to bude skôr.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.