Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.12.2020, 21:15

Facebook zrušil stránku austrálskeho šéfkuchára, ktorý šíril konšpirácie o koronavíruse

Pete Evans, ktorý má na sociálnych sieťach viac ako milión odberateľov, je vplyvný šíriteľ konšpiračných teórii o pandémii a vakcínach.

Pete Evans
Zdroj: yahoo.com

Sociálna sieť Facebook zrušila stránku austrálskeho šéfkuchára a šíriteľa konšpiračných teórii Petea Evansa za opakované šírenie nepravdivých informácii o koronavíruse SARS-CoV-2. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

Evans, ktorý má na sociálnych sieťach viac ako milión odberateľov, je podľa AFP vplyvný šíriteľ konšpiračných teórii o pandémii a vakcínach.

Facebook vo štvrtok uviedol, že nikomu "nedovolí zdieľať dezinformácie, ktoré by mohli viesť k bezprostrednej fyzickej ujme" alebo ku klamstvám o vakcínach proti COVIDu-19.

"Máme jasné pravidlá proti obsahu takéhoto typu a zrušili sme facebookovú stránku Petea Evansa za opakované porušenie týchto pravidiel," uviedla spoločnosť Facebook vo vyhlásení.

Facebook už predtým stiahol jednotlivé Evansove príspevky za porušenie pravidiel v oblasti šírenia nepravdivých informácii, uvádza na svojej webovej stránke austrálska stanica ABC.

Evansov používateľský účet na sieti Instagram, ktorú vlastní Facebook, je stále aktívny.
Šéfkuchár vyzýva obyvateľov mesta Sydney, aby neposlúchali zdravotnícke úrady a odmietali dať sa otestovať na prítomnosť koronavírusu, píše AFP.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.