Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2020, 11:40

Poľsko sprísňuje opatrenia. Na Silvestra chcú zamedziť stretávaniu ľudí

Poľský premiér Mateusz Morawiecki v nedeľu uviedol, že počas Silvestra v krajine nenariadi zákaz vychádzania.

Poľsko sprísňuje opatrenia. Na Silvestra chcú zamedziť stretávaniu ľudí
Zdroj: Reuters

Obyvatelia Poľska sa počas Silvestra nebudú môcť voľne pohybovať na verejnosti. Urobiť tak môžu len vo výnimočných prípadoch a z oprávnených dôvodov, uviedla agentúra PAP s odvolaním sa na pondelkové vyhlásenie tamojšieho hovorcu vlády Piotra Müllera.

"Okrem pracovných alebo závažných osobných dôvodov bude voľný pohyb osôb zakázaný; nejde však o zákaz vychádzania," uviedol Müller. "Opatrenia (obmedzujúce voľný pohyb) platia v súlade so súčasnými nariadeniami," dodal.

Od 19.00 h dňa 31. decembra 2020 do 06.00 h 1. januára 2021 bude možné sa na území Poľska voľne pohybovať len v súvislosti s vykonávaním oficiálnych, pracovných alebo obchodných aktivít alebo v prípade zabezpečenia každodenných potrieb, dodala PAP.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki v nedeľu uviedol, že počas Silvestra v krajine nenariadi zákaz vychádzania, keďže tento krok by si vyžadoval vyhlásenie núdzového stavu.

Zároveň Poliakov vyzval, aby nevychádzali von, vyhýbali sa používaniu zábavnej pyrotechniky a Silvester oslávili v "kruhu najbližších".

Poľsko v pondelok zaznamenalo ďalších 3211 prípadov koronavírusu SARS-CoV-2 a 29 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19, píše PAP. Celkový počet prípadov nákazy od začiatku pandémie dosiahol 1.261.010 a 27.147 osôb zomrelo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.