Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2021, 09:29

Výzva "zmrznuté rezance". Mrazivé teploty v Rusku priniesli novú tradíciu

To, čo je teraz vnímané ako typicky ruská zábava, v skutočnosti vymyslel francúzsko-taliansky výskumný tím na vedeckej stanici v Antarktíde.

Výzva "zmrznuté rezance". Mrazivé teploty v Rusku priniesli novú tradíciu
Zdroj: Twitter/Olegsvn

Väčšina Rusov tento rok pozmenila svoje novoročné tradície kvôli pandémii covidu-19, ale niektoré zvyky zostali - novoročný stromček, zemiakový šalát, mrazivé teploty ... a výzva "zmrznuté rezance", napísal denník The Moscow Times.

To, čo je teraz vnímané ako typicky ruská zábava, avšak v skutočnosti vymyslel francúzsko-taliansky výskumný tím na vedeckej stanici v Antarktíde v roku 2018, kde vedci nasnímali fotografiu špagiet na vidličke, ktoré pri teplote 60 stupňov Celzia pod nulou zmrzli vo vzduchu.

Fotografie sa začali rýchlo šíriť a chytili sa jej obyvatelia Sibíri a ruskej Arktídy, kde o extrémne mrazy tiež nie je núdza.

Rusi však pôvodnú verziu s talianskymi cestovinami upravili a používajú Doširak - obľúbenú značku juhokórejskej instantnej rezancovej polievky.

Tento rok v zime sa výzva znova prebudila k životu vďaka fotografii na twitteri, kde tradičné zmrznuté rezance doplnilo na mäkko varené vajíčko.

Niektorí obyvatelia Sibíri zašli ešte ďalej a vyzvali svojich priaznivcov, aby si s nimi užili mrazený rezancový piknik po vonkajšom kúpaní pri teplote mínus 30 stupňov Celzia.

Ruskí instagramoví umelci medzitým zistili, že na fotografiách sa dobre vynímajú aj ďalšie zmrznuté veci - napríklad vyprané oblečenie.

A vzhľadom na to, že teploty na niektorých miestach už klesli pod mínus 40 stupňov Celzia, obyvatelia najchladnejších oblastí Ruska budú mať veľa ďalších príležitostí, ako túto mrazivú výzvu ďalej rozvinúť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.