Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2021, 16:06

Pracoval na systéme registrácie na očkovanie. Babiš navrhne Slováka na vyznamenanie

Vladimír Dzurilla pracuje pre českú vládu ako splnomocnenec pre digitalizáciu.

Pracoval na systéme registrácie na očkovanie. Babiš navrhne Slováka na vyznamenanie
Zdroj: Reuters

Český registračný systém na očkovanie seniorov podľa premiéra Andreja Babiša funguje dobre, problémy sú u nemocníc. Po stretnutí s prezidentom v Lánoch premiér uviedol, že chce navrhnúť vládneho splnomocnenca pre digitalizáciu a IT Vladimíra Dzurillu na štátne vyznamenanie.

Práve Slovák Dzurilla sa na systéme podieľal. 

"Pána Dzurillu navrhnem na štátne vyznamenanie. Pretože si to zaslúži a robí skvelú prácu. Skrátka to zvládli, funguje to a nie je dôvod stále niečo kritizovať," pochválil Dzurillu na sobotňajšej tlačovej konferencii po rokovaní v Lánoch Babiš.

Zároveň odmietol, že by bol systém nejako problematický. "Technické problémy boli na strane nemocníc. Vyriešilo sa to a hovoríme, že všetko funguje," povedal.

"Evidujeme 105 167 občanov, ktorí boli zaočkovaní. V registračnom systéme evidujeme 131-tisíc registrovaných," dodal s tým, že seniorov nad 80 rokov sa zarezervovaným termínom je v súčasnej chvíli 24 458 z nich.

Premiér tiež na tlačovej konferencii informoval o tom, že firma Pfizer má obmedzenú distribúciu vakcín oproti plánu nahradiť vo februári. "Podľa plánu máme dostať 93 600 vakcín v budúcom týždni na 31 očkovacích miest. Zníženie bude asi 40 až 50 percent. Dodávky, ktoré by mali byť nižšie budúci týždeň, by mal Pfizer nahradiť ešte vo februári," uviedol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.