Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2021, 11:40

Snehová búrka nám spôsobila škody za 1,4 miliardy eur, tvrdí starosta Madridu

Dôsledky snehovej búrky boli viditeľné aj druhý týždeň po najsilnejšom snežení v Madride.

Snehová búrka nám spôsobila škody za 1,4 miliardy eur, tvrdí starosta Madridu
Zdroj: Reuters

Škody, ktoré spôsobila snehová búrka Filoména a následné mrazy v Španielsku, by sa len v prípade hlavného mesta Madrid mohli vyšplhať na viac ako miliardu eur. Upozornili na to predstavitelia mesta.

A hoci je na získanie úplného obrazu o rozsahu škôd ešte príliš skoro, starosta Madridu José Luis Martínez-Almeida už minulý týždeň predbežne odhadol škody v hlavnom meste na 1,4 miliardy eur.

Toto číslo podľa neho zahŕňa stratu výnosov v ekonomike aj škody na infraštruktúre v meste. Vláda však tvrdí, že je to príliš vysoký odhad.

Dôsledky snehovej búrky boli však aj druhý týždeň po najsilnejšom snežení v Madride stále viditeľné. Väčšinu ciest sa síce podarilo sprejazdniť, ale niektorí obyvatelia sa stále sťažujú na kopy odpadkov, ku ktorým sa počas kalamity smetiarske autá nemohli dostať.

Mestská rada v Madride uviedla, že od obnovenia služieb 12. januára už sprejazdnila vyše 92 percent ciest a odviezla viac ako 20 800 ton odpadu. Pripomenula tiež, že v hlavnom meste je potrebné skontrolovať najmenej 150-tisíc stromov pre riziko pádu konárov.

Aspoň že sa tisíce detí v Madride v stredu (20. 1.) mohli vrátiť do škôl. Meteorológovia však varujú pred novým "kolom" búrok, ktoré sa ženú od Atlantiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.