Reuters
StoryEditor

Tel Aviv motivuje ľudí, aby sa očkovali. Ponúka im kávu či pizzu

15.02.2021, 15:50
Autor:
TASRTASR
V mestskej časti Jaffa, kde žije veľa arabských Izraelčanov, sú v ponuke tradičné jedlá Blízkeho východu humus a kanáfa, čo je arabský dezert vyrobený z tenučkých rezancov namočených v sladkom cukrovom sirupe.

Samospráva izraelského mesta Tel Aviv využíva bezplatné jedlo ako motiváciu a povzbudenie obyvateľov, aby sa dali zaočkovať vakcínou proti ochoreniu COVID-19.

Podobnú taktiku využilo aj susedné ultraortodoxné mesto Bnej Brak, uviedla v pondelok tlačová agentúra DPA.

​Radnica Tel Avivu v pondelok oznámila, že v dvoch takzvaných "červených" zónach mesta, postihnutých vysokou mierou nákazy koronavírusom a nízkou účasťou na očkovaní, môžu obyvatelia dostať za zaočkovanie bezplatné jedlo.

V mestskej časti Jaffa, kde žije veľa arabských Izraelčanov, sú v ponuke tradičné jedlá Blízkeho východu humus a kanáfa, čo je arabský dezert vyrobený z tenučkých rezancov namočených v sladkom cukrovom sirupe. Obyvatelia telavivskej časti Kirjat Šalom si môžu dať pizzu a kávu.

Stačí, ak sa ľudia preukážu dokladom o zaočkovaní a špeciálnou kartou obyvateľa Tel Avivu, ktorú môžu získať a podpísať aj priamo na mieste. Potom dostanú spomínané pohostenie.

Táto iniciatíva sa inšpirovala "červeným" mestom Bnej Brak, kde obyvateľom výmenou za zaočkovanie ponúkajú šolet, dusené mäso so strukovinami tradične konzumované židmi počas šabatu.

"Sme odhodlaní znížiť mieru nákazy v meste, aby sme sa mohli čo najskôr vrátiť k normálu a otvoriť vzdelávací systém, podniky, obchody a kultúrne inštitúcie," vysvetlil starosta Tel Avivu Ron Huldaj.

​Vakcinačná stanica v Jaffe funguje v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Makabi a je vyhradená len pre jej členov. Stanica vo štvrti Kirjat Šalom funguje v partnerstve s izraelskou národnou záchrannou službou Magen David Adom (Červená Dávidova hviezda) a je prístupná pre členov akejkoľvek zdravotnej poisťovne v krajine.

Obe dávky vakcíny proti koronavírusu dostala v Izraeli už vyše štvrtina z 9,3 milióna obyvateľov.

Koronavírus a Covid - 19

01 - Modified: 2023-09-24 19:43:11 - Feat.: - Title: Pri izraelskom Múre nárekov sa pred sviatkom Jom kipur modlilo 100-tisíc ľudí 02 - Modified: 2023-09-24 09:12:20 - Feat.: - Title: Izraelské jednotky počas zásahu na Západnom brehu zabili dvoch Palestínčanov 03 - Modified: 2023-09-24 07:51:06 - Feat.: - Title: Na protivládnom proteste proti reforme súdnictva v Tel Avive sa opäť zúčastnili desaťtisíce ľudí 04 - Modified: 2023-09-24 05:33:39 - Feat.: - Title: Izrael zablahoželal Saudskej Arábii k národnému dňu 05 - Modified: 2023-09-22 21:13:33 - Feat.: - Title: Z pásma Gazy vypustili nad Izrael zápalné balóny, reakciou boli nálety na Hamas
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
25. september 2023 09:26