Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2021, 18:14

Česko povoláva študentov, začína požadovať aj prácu z domu

Vláda podľa premiéra Andreja Babiša nemôže prácu z domu nariadiť.

Andrej Babiš
Zdroj: TASR/AP

Česká vláda v piatok schválila pracovnú povinnosť pre študentov medicíny, informoval spravodajský server iDnes.cz. Zamestnávateľské zväzy vláda požiadala, aby využívali prácu z domu.

​Pracovná povinnosť v zdravotníckych zariadeniach sa vzťahuje na študentov posledných dvoch ročníkov stredných zdravotných škôl, študentov štvrtého a piateho ročníka medicíny na vysokých školách a všetky ročníky vysokých a vyšších odborných škôl, ktoré sa pripravujú na nelekárske zdravotnícke povolanie, píše iDnes.cz.

Český minister zdravotníctva Jan Blatný potvrdil, že študenti povolaní do zdravotníckych zariadení budú prednostne očkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Český premiér Andrej Babiš po piatkovom rokovaní vlády zväzy zamestnávateľov vyzval, aby v prípade svojich zamestnancov čo najviac využívali home office (prácu z domu). Vláda však podľa jeho slov nenašla riešenie, ako to nariadiť, píše iDnes.cz.

Česká vláda v piatok takisto rozhodla o povinnom testovaní štátnych zamestnancov. Povinné testovanie v podnikoch s viac ako 250 zamestnancami sa začalo už v stredu (3. marca), pripomína iDnes.cz.

Ministerstvo zdravotníctva ČR v piatok oznámilo, že ČR aktivovala zahraničnú pomoc a požiadala Nemecko, Poľsko a Švajčiarsko o umiestnenie pacientov s ochorením COVID-19. Dôvodom je nepriaznivý vývoj epidemickej a zvýšený tlak na zdravotnícke zariadenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.