Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2021, 14:38

Demonštrácia na Václavskom námestí v Prahe trvala 12 minút. Došlo aj k potýčkam s políciou

Polícia bola na akciu pripravená, okolo 13. hodiny uzavrela pražské Václavské námestie. Na mieste sa zišla asi stovka ľudí, polícia pred jej začiatkom riešila len drobné incidenty.

Demonštrácia v Prahe
Zdroj: Mafra/Michal Turek

Len dvanásť minút trvala na Václavskom námestí v Prahe demonštrácia proti vládnym opatreniam iniciatívy My spoločne. Protestu sa zúčastnil aj nezaradený poslanec Lubomír Voľný.

Po tom, čo medzi demonštrantov vstúpili ťažkoodenci, ju poslanec ukončil. Ďalšia demonštrácia, ktorú zvolala iniciatíva "Chcípl PES", sa konala na Staromestskom námestí.

Polícia ju rozpustila z dôvodu prekročenia stanoveného počtu účastníkov. Demonštrácia zvolaná do hornej časti Václavského námestia začala o 13.00 hod., ešte predtým polícia riešila drobné incidenty.

Polícia bola na akciu pripravená, okolo 13. hodiny uzavrela pražské Václavské námestie. Na mieste sa zišla asi stovka ľudí, polícia pred jej začiatkom riešila len drobné incidenty.

"Policajti na mieste vyhodnocovali, komu dovolia sa zúčastniť na demonštrácii, okrem iného kontrolovali, či osoby majú trvalý pobyt v Prahe," potvrdil iDNES hovorca Jan Daněk.

Po 13. hodine poslanec Voľný vyzval opakovane demonštrujúcich, aby vytvorili živú reťaz. To sa mu však nepodarilo. Ľudia tak nedodržali dvojmetrové rozostupy, k čomu ich polícia opakovane vyzývala. Desiatky ich stáli namačkaných pri vstupe do metra v hornej časti námestia.

K pódiu ich polícia nepustila, tam totiž je už maximálne povolených 100 demonštrujúcich. Demonštrácia trvala iba 12 minút. Potom, čo medzi demonštrantami vstúpili ťažkoodencami, ju Lubomír Voľný z pódia ukončil. Hlúčiky rádovo desiatok ľudí sa po skončení akcie presunuli na Staromestské námestie, kde demonštráciu od 14 hodín. Polícia rovnako ako v prípade Václavského námestia strážila vstupy na miesto a náhodne kontrolovala trvalé bydlisko zúčastnených ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.