Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2021, 09:31

Thajský premiér sa netradične vyhol nepríjemnej otázke, novinárov postriekal dezinfekciou

Podľa agentúry AP má premiér Prajutch Čan-Oča povesť náladového a horľavého človeka.

Thajský premiér sa netradične vyhol nepríjemnej otázke, novinárov postriekal dezinfekciou
Zdroj: TASR/AP

Thajský premiér Prajutch Čan-Oča v utorok prekvapil novinárov, keď zvolil netradičný spôsob, ako sa vyhnúť odpovedi na zjavne nepríjemnú otázku ohľadom zmien vo vláde.

"Nemali ste sa ani pýtať," pokarhal žurnalistu, uchopil dezinfekciu na ruky a tekutinu začal striekať po prítomných reportéroch. Potom odišiel.

Nevšedné vyústenie pravidelnej týždennej tlačovej konferencie thajského premiéra novinári natáčali a zábery z nej zverejnil napríklad portál BBC. Incidentu sa venovali tiež svetové tlačové agentúry.

Podľa agentúry AP má Prajutch Čan-Oča povesť náladového a horľavého človeka.

Niekdajší armádny veliteľ, ktorý sa dostal do čela thajskej vlády po vojenskom prevrate v roku 2014, už má za sebou niekoľko kontroverzných vystúpení na tlačových konferenciách.

Niekoľko mesiacov po puči ho kamery zachytili, ako na stretnutí s novinármi hladí jedného z reportérov po hlave a potom mu jemne masíruje ucho.

V tom istom roku hodil rozladený politík na kameramanov šupku z banánov.

O zhruba štyri roky neskôr miesto seba postavil na tlačovú konferenciu svoju fotografiu v životnej veľkosti a novinárom povedal: "Opýtajte sa tohto muža."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.