Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2021, 16:12

Putin reagoval na Bidenovo vyjadrenie, že je zabijak, slovami z detských hádok

Hovorca Kremľa dnes označil výroky amerického prezidenta za veľmi zlé a bezprecedentné.

Putin reagoval na Bidenovo vyjadrenie, že je zabijak, slovami z detských hádok
Zdroj: Reuters

Vyjadrenia amerického prezidenta Joea Bidena o ruskom prezidentovi Vladimirovi Putinovi jasne svedčia o tom, že nový šéf Bieleho domu nemá záujem zlepšiť vzťahy medzi Spojenými štátmi a Ruskom. Moskva na to bude brať ohľad, uviedol dnes Putinov hovorca podľa agentúry Reuters.

Putin dnes vo vysielaní televízie Rossija 24 poprial Bidenovi zdravie a na jeho kritické slová na svoju adresu odvetil, že zvyčajne má tendenciu hovoriť zlé veci o niekom ten, kto s nimi má sám problém.

​Biden v rozhovore, ktorý v stredu odvysielala televízia ABC News, prisvedčil na otázku, či pokladá Putina za "zabijaka", a vyhlásil, že Rusko "zaplatí" za údajné zasahovanie do amerických volieb. Rusko potom povolalo svojho veľvyslanca z Washingtonu do Moskvy na konzultácie, diplomat by sa mal podľa ruských médií vrátiť v nedeľu.

Hovorca Kremľa dnes označil Bidenove výroky za "veľmi zlé" a bezprecedentné. Putin potom svojmu americkému náprotivku odpovedal slovami: "V detstve, keď sme sa hádali na dvore, tak sme hovorievali ,Kto to hovorí, ten to je'."

Šéf Kremľa tiež podľa agentúry Interfax podotkol, že v dejinách každého národa "je veľa dramatických a krvavých udalostí". "Keď hodnotíme iných ľudí, alebo dokonca iné štáty, iné národy, tak sa vždy akoby pozeráme do zrkadla. Vidíme v ňom vždy seba. Pretože vždy prehadzujeme na druhého človeka to, čo sami dýchame, čím v jadre sme," povedal Putin.

"V nadchádzajúcom období budeme analyzovať náš prístup (k vzťahom s USA, pozn. red.), a to aj počas konzultácií s naším veľvyslancom," povedal novinárom Putinov hovorca Dmitrij Peskov.

Podľa agentúry TASS tak okomentoval aj ďalšie Bidenove vyjadrenie, že napriek výrokom na Putinovu adresu pokladá za možnú spoluprácu s Ruskom v záležitostiach, na ktorých majú obe krajiny spoločný záujem.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.