Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2021, 19:42

Maďarsko má po Česku najviac úmrtí súvisiacich s covidom na milión obyvateľov

V počte úmrtí na milión obyvateľov je síce Maďarsko na druhom mieste na svete, ale v počte infikovaných nie je ani medzi prvými 30 krajinami.

Maďarsko má po Česku najviac úmrtí súvisiacich s covidom na milión obyvateľov
Zdroj: TASR/AP

Maďarsko je od stredy po Českej republike druhou krajinou na svete v počte úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19 v prepočte na milión obyvateľov.

Upozornil na to spravodajský portál valaszonline.hu odvolávajúci sa na aktuálne údaje servera Worldometers.info týkajúce sa úmrtnosti od vypuknutia pandémie v krajinách s najmenej miliónom obyvateľov.

Doteraz druhé Belgicko zaznamenalo za uplynulý deň 35, prvé Česko 88 a Maďarsko 249 úmrtí. Rekordný denný prírastok obetí covidu (252) hlásilo Maďarsko v utorok.

Valaszonline.hu podotkol, že v počte úmrtí na milión obyvateľov je síce Maďarsko na druhom mieste na svete, ale v počte infikovaných nie je ani medzi prvými 30 krajinami, čo znamená, že nakazených vírusom SARS-CoV-2 je zrejme omnoho viac.

Podľa Valaszonline.hu medzi príčinami nepriaznivého stavu je okrem iného zlé povedomie a zlý životný štýl občanov Maďarska, neskoro prijaté karanténne opatrenia či nedostatok kvalifikovaných zdravotníkov.

Za posledný deň pribudlo v Maďarsku 7587 nakazených novým druhom koronavírusu, čím celkový počet potvrdených infikovaných stúpol na 593 710. Počet obetí covidu dosiahol 18 952.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.