Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2021, 08:55

Hongkong prešetruje balenie Pfizeru. Jedna šarža mala problém

Skúmaná šarža bola určená ľuďom, ktorí mali byť zaočkovaní do polovice apríla.

Hongkong prešetruje balenie Pfizeru. Jedna šarža mala problém
Zdroj: Reuters

Hongkonské úrady počítajú s tým, že na budúci týždeň budú známe výsledky vyšetrovania problémov s balením vakcín firiem Pfizer a BioNTech.

Hongkong rovnako ako Macao kvôli tomu tento týždeň pozastavili očkovanie proti covidu-19. Hongkonský tajomník pre občianske záležitosti Patrick Nip, ktorého dnes citoval denník South China Morning Post, povedal, že sa obrátil na čínskeho výrobcu vakcín.

Tým výrobcom je spoločnosť Fosun a Nip povedal, že jej vedenie požiadal o novú dodávku vakcín, ak sa ukáže, že už dodaná zásielka od firiem Pfizer a BioNTech nie je bezpečná. Fosun ako partnerská firma zabezpečuje v Hongkongu a Macau distribúciu vakcín Pfizer.

Spoločnosť BioNTech v stredu oznámila, že pozastavuje očkovanie jednou šaržou kvôli informácii o poruche na viečku ampuliek. Firma pozastavila zásobovanie i inými šaržami, kým sa vec neobjasní.

Nip povedal, že skúmaná šarža bola určená ľuďom, ktorí mali byť zaočkovaní do polovice apríla. "Dáme prednosť tým, ktorí čakajú na druhú dávku," povedal Nip. Vydajú sa potom nové termíny pre tých, ktorí mali byť zaočkovaní v čase, keď sa vyšetruje.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.