Najbohatší Čech Petr Kellner by prípadnou kúpou CME získal médiá na piatich európskych trhoch. Vrátane domovskej TV Nova.SNÍMKA: PPF
StoryEditor

Pri nehode vrtuľníka na Aljaške zomrel najbohatší Čech Petr Kellner

29.03.2021, 07:04
Autor:
ČTKČTK
Kellnerovu prítomnosť na palube oznámila v nedeľu polícia a horské stredisko, ktoré let objednávalo.

Český miliardár a podnikateľ Petr Kellner v sobotu zomrel pri nehode vrtuľníka v aljašských horách.

Informáciu zahraničných médií o tragickom úmrtí 56-ročného podnikateľa potvrdila hovorkyňa investičnej skupiny PPF Jitka Tkadlecová.

Pohreb sa bude konať v úzkom rodinnom kruhu. Hovorkyňa zároveň požiadala, aby všetci rešpektovali súkromie Kellnerovej rodiny.

"Zatiaľ čo jeho pracovný život bol plne v znamení neuveriteľnej pracovitosti a kreatívnosti, jeho súkromný život patril jeho rodine a deťom. Pohreb preto prebehne v úzkom rodinnom kruhu. Prosíme všetkých, najmä médiá, aby v túto ťažkú ​​chvíľu rešpektovali súkromie rodiny pána Petra Kellnera," uviedla Tkadlecová.

Zahynulo päť ľudí

Dôvody nehody, pri ktorej zahynulo päť ľudí, sú predmetom vyšetrovania, dodala hovorkyňa. 

Medzi mŕtvymi je podľa aljašskej polície aj ďalší muž z Čiech, päťdesiatročný Benjamin Larochaix. Pri páde zahynuli aj ďalší traja ľudia.

Kellnerovu prítomnosť na palube oznámila v nedeľu polícia a horské stredisko, ktoré let objednávalo.

Americký denník The New York Times uvádza, že posádka mierila lyžovať mimo zjazdovky, využila preto vrtuľník. Ten sa následne zrútil v oblasti ľadovca Knik.

Podľa aljašskej polícia už boli informovaní pozostalí obetí. Úrady hovoria aj o jednom zranenom pasažierovi. "Je vo vážnom, ale stabilizovanom stave v nemocnici v Anchorage," uviedli.

Najbohatší Čech

Petr Kellner bol najbohatší Čech, ktorého majetok predstavoval podľa Forbesu 13,7 miliardy eur.

Jeho skupina PPF Group investuje do viacerých oblastí – od bankovníctva cez telekomunikácie a nehnuteľnosti až po pôdohospodárstvo. PPF pôsobí v Európe, Ázii a USA a koncom minulého roka zamestnávala 158-tisíc ľudí.

PPF je tiež väčšinovým vlastníkom firmy Home Credit – jednej z najväčších firiem poskytujúcich spotrebné úvery.

Do portfólia firmy patrí aj český a slovenský mobilný operátor O2. Od minulého roka je PPF vlastníkom Televízie Markíza.

01 - Modified: 2023-01-24 21:09:21 - Feat.: - Title: Nehodu lietadla, pri ktorej zahynula celá početná posádka, pravdepodobne spôsobila zrážka s cudzím objektom 02 - Modified: 2023-01-19 22:59:28 - Feat.: - Title: Svet prišiel o rockovú legendu. Zomrel americký spevák David Crosby 03 - Modified: 2023-01-19 08:50:13 - Feat.: - Title: Nehoda autobusu pri Liptovskej Osade si vyžiadala piatich zranených 04 - Modified: 2023-01-18 11:00:00 - Feat.: - Title: Smrťou to nekončí. Toto všetko sa postupne stane s tvojím telom po tom, ako zomrieš 05 - Modified: 2023-01-16 10:20:15 - Feat.: - Title: Pri zrážke autobusu s kamiónom v Senegale zahynulo 19 ľudí
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
27. január 2023 15:40