AP/TASR
StoryEditor

Heger: Británia ponúkla Slovensku tisícku vojakov na humanitárnu pomoc

08.03.2022, 17:12
Autor:
TASRTASR
Slovenský premiér ponuku Británie privítal a zdôraznil podporu oboch krajín ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému.

Británia ponúkla Slovensku tisícku svojich vojakov, ktorí majú pomáhať pri humanitárnych aktivitách v súvislosti s prílevom utečencov z Ukrajiny.

TASR o tom informuje na základe tweetu slovenského premiéra Eduarda Hegera po jeho utorkovom stretnutí so šéfom britskej vlády Borisom Johnsonom v Londýne.

Heger ponuku Británie privítal a zdôraznil podporu oboch krajín ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému.

"Slovensko a Británia sú zajedno v postoji k (ruskému prezidentovi Vladimirovi) Putinovi. Jeho agresia musí byť zastavená!" napísal Heger.

Česká armáda v pondelok vyslala na Slovensko stovku mužov s kontajnermi, stanmi a ďalším vybavením. Neďaleko Liptovského Mikuláša postavia humanitárnu základňu pre 400 ľudí. Predbežne by mali byť na Slovensku mesiac.

Heger cestou do Londýna uviedol, že je otvorený aj možnej prítomnosti vojakov z ďalších krajín.

01 - Modified: 2025-12-27 14:34:32 - Feat.: - Title: Štvrté vojnové Vianoce: Ukrajinci nechcú žiaden „fejk“. Čakajú na ozajstný mier a záruky 02 - Modified: 2025-12-27 14:10:24 - Feat.: - Title: Zahynul veliteľ ruských dobrovoľníkov bojujúcich za Ukrajinu Kapustin 03 - Modified: 2025-12-27 15:56:38 - Feat.: - Title: Na Ukrajine odhalili úplatkárstvo medzi poslancami. Bránia nám vo vyšetrovaní, sťažuje sa úrad 04 - Modified: 2025-12-26 09:07:15 - Feat.: - Title: Paríž a Berlín sú aj v krízových časoch motormi EÚ. Chcú posilniť pozíciu Európy na geopolitickej šachovnici 05 - Modified: 2025-12-25 21:45:00 - Feat.: - Title: Putinov kritik Udaľcov dostal šesť rokov v trestaneckej kolónii
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
27. december 2025 19:11