Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2021, 14:42

Pfizer aj pre deti. Spoločnosť požiadala o registráciu vakcíny

Vakcínou od spoločností Pfizer/BioNTech sa zatiaľ môžu očkovať ľudia nad 16 rokov.

Pfizer aj pre deti. Spoločnosť požiadala o registráciu vakcíny
Zdroj: Reuters

Konzorcium Pfizer/BioNTech požiadalo v piatok Európsku agentúru pre lieky (EMA) o schválenie svojej vakcíny proti novému koronavírusu aj pre deti vo veku od 12 do 15 rokov. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Vakcínou od spoločností Pfizer/BioNTech sa zatiaľ môžu očkovať ľudia nad 16 rokov. Rozšírenie používania bude podľa AFP zásadným krokom v snahe zabezpečiť pomocou očkovania kolektívnu imunitu proti koronavírusu SARS-CoV-2.

O schválenie svojej vakcíny pre mladistvých od 12 do 15 rokov požiadalo konzorcium 9. apríla aj príslušný americký regulačný úrad.

Riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti BioNTech Ugur Šahin vo štvrtok pre týždenník Der Spiegel uviedol, že protikoronavírusová vakcína pre túto vekovú kategóriu bude v EÚ dostupná pravdepodobne v júni.

Potvrdil tiež, že BioNTech do septembra očakáva aj výsledky testovania svojej očkovacej látky, ktorú spoločne s Pfizerom vyvinuli pre deti vo veku od šesť mesiacov.

Očkovacia látka od konzorcia Pfizer/BioNTech bola prvou, ktorú koncom minulého roka v západných krajinách schválili regulačné úrady. Odvtedy sa používa v desiatkach krajín na celom svete.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.