Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2021, 12:44

Portugalsko je z najhoršieho vonku. Otvára sa väčšine Európy

Obmedzenia s výnimkou nevyhnutných ciest zostávajú naďalej v platnosti pre päť krajín EÚ.

Portugalsko je z najhoršieho vonku. Otvára sa väčšine Európy
Zdroj: Pixabay

Portugalsko budú môcť od pondelka po mesiacoch obmedzení zavedených na zabránenie šíreniu ochorenia COVID-19 opäť navštíviť turisti z väčšiny európskych krajín. Oznámilo to v sobotu ministerstvo vnútra, uviedla agentúra AFP.

Cestujúci z krajín Európskej únie s incidenciou 500 prípadov na 100-tisíc obyvateľov môžu uskutočňovať "všetky druhy" ciest vrátane tých, ktoré nie s nevyhnutné, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

Obmedzenia s výnimkou nevyhnutných ciest zostávajú naďalej v platnosti pre päť krajín EÚ — Cyprus, Chorvátsko, Litvu, Holandsko a Švédsko, ako aj Brazíliu, Indiu a Juhoafrickú republiku.

Portugalská štátna tajomníčka pre cestovný ruch Rita Marquesová v rozhovore pre BBC pripomenula, že reštaurácie, kaviarne a obchody sú otvorené od 1. mája.

Naďalej platia niektoré obmedzenia, ako s nosenie rúšok a udržiavanie odstup. Rúška podľa nej netreba nosiť napríklad na pláži.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.