Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.05.2021, 12:25

Zmena reštrikcií. Francúzsko a Rakúsko od stredy uvoľňujú karanténne opatrenia

V Rakúsku uvoľnili protipandemické opatrenia v oblasti gastronómie, cestovného ruchu, športu a voľnočasových aktivít.

Zmena reštrikcií. Francúzsko a Rakúsko od stredy uvoľňujú karanténne opatrenia
Zdroj: Reuters

Vo Francúzsku sa v stredu uvoľnili viaceré opatrenia prijaté v boji proti ochoreniu Covid-19 a pre ľudí sa tak život zväčša vracia do normálu. K rovnakému kroku pristúpili aj v Rakúsku, kde sa po pol roku zmiernili obmedzenia v gastronómii, turizme i športe. Informovala o tom agentúra DPA.

"Od 19. mája musíme znovuobjaviť náš francúzsky spôsob života," uviedol nedávno o zmierňovaní reštrikcií francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Známe francúzske terasy reštaurácií a kaviarní sa v celej krajine mohli opäť otvoriť, ale s obmedzenou kapacitou. Zatvorené boli od októbra.

Otvorili aj obchody, kultúrne zariadenia a kiná, pričom budú môcť takisto privítať len obmedzený počet ľudí. Začiatok zákazu nočného vychádzania sa posunul z 19.00 hod. na 21.00 hod.

V Rakúsku uvoľnili protipandemické opatrenia v oblasti gastronómie, cestovného ruchu, športu a voľnočasových aktivít. Otvorili sa hotely a bary, rovnako aj divadlá, kiná, múzeá, posilňovne. Mnohé obchody a služby boli otvorené už od februára.

Zmiernené opatrenia platia na väčšine miest pre osoby s negatívnym testom na koronavírus, potvrdením o očkovaní či prekonaní covidu. Stále platia obmedzenia kapacity priestorov a počtu ľudí, ktorí sa môžu zhromaždiť na jednom mieste.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz avizoval, že najneskôr 1. júla oznámi rakúska vláda ďalšie zmiernenie obmedzení. Tie by sa mali týkať i svadieb, veľkých festivalov či podujatí záujmových združení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.