Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2021, 20:41

Šéf európskeho parlamentu vyzval letiská v Únii, aby vystavili fotky Ramana Prataseviča

David Sassoli v správe pre médiá privítal opatrenia, ktoré v pondelok večer prijali lídri Únie v súvislosti s vynútením odklonením lietadla letiaceho z Atén do Vilniusu.

Raman Pratasevič
Zdroj: TASR/AP

Predseda Európskeho parlamentu David Sassoli v utorok privítal výsledky mimoriadneho summitu Únie v Bruseli, na ktorom sa šéfovia vlád a štátov zhodli na cielených sankciách proti Bielorusku.

Na znak solidarity so zadržaným novinárom a blogerom Ramanom Pratasevičom vyzval letiská v celej Únie, aby vystavili fotografie tohto kritika bieloruského vládneho režimu.

​Sassoli v správe pre médiá privítal opatrenia, ktoré v pondelok večer prijali lídri Únie v súvislosti s vynútením odklonením lietadla letiaceho z Atén do Vilniusu.

Bielorusko pod falošnou hrozbou bombového útoku prinútilo lietadlo pristáť v Minsku, pričom zadržalo Prataseviča, ktorý kriticky vystupuje proti režimu Alexandra Lukašenka a ktorý z exilu v zahraničí po zmanipulovaných prezidentských voľbách pomáhal organizovať vlaňajšie občianske protesty.

"Vítam cielené a osobné sankcie proti členom bieloruského režimu, blokovanie preletov nad Bieloruskom pre letecké spoločnosti EÚ a opatrenia proti bieloruským leteckým spoločnostiam, najmä voči spoločnosti BelAvia. Tiež si myslím, že by bolo veľmi pozitívnym gestom, ak by sa na hlavných letiskách členských štátov Európskej únie zobrazila fotografia Ramana, ktorá by bola znakom solidarity a ukázala, že ho nesklameme," uviedol Sassoli vo vyhlásení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.