Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2021, 14:38

Očkovacia turistika: Putin chce, aby Rusko preplácalo vakcínu aj cudzincom

Putin podľa ruských agentúr označil "zákaz" ruských vakcín v niektorých ďalších krajinách za politicky motivovaný a absurdný.

Očkovacia turistika: Putin chce, aby Rusko preplácalo vakcínu aj cudzincom
Zdroj: Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin dnes na ekonomickom fóre v Petrohrade povedal, že nariadil vláde, aby do konca júna pripravila pôdu pre platené očkovanie cudzincov vakcínou proti covidu-19. Informujú o tom zahraničné agentúry.

Priebeh ekonomického fóra aj Putinov prejav si môžete pozrieť tu:

Rusko zatiaľ schválilo štyri vakcíny proti covidu-19, z ktorých najhojnejšie sa používa Sputnik V, uviedla agentúra Reuters.

"Domáci farmaceutický priemysel je pripravený ďalej zvyšovať výrobu vakcín. Nielen, že plne uspokojujeme vlastné potreby, ale môžeme poskytnúť cudzincom (možnosť) prísť do Ruska a nechať sa tu zaočkovať," uviedol podľa agentúry Interfax šéf Kremľa na Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom fóre (SPIEF).

Vládu, regióny a podniky tiež požiadal, aby riešili otázku očkovania pracovných migrantov, dodala agentúra TASS.

Prezident zároveň apeloval na obyvateľov Ruska, aby sa nechali zaočkovať, a pripomenul, že pre občanov federácie je vakcína proti covidu-19 bezplatná.

Putin ďalej podľa ruských agentúr označil "zákaz" ruských vakcín v niektorých ďalších krajinách za politicky motivovaný a absurdný.

Agentúra Reuters pred začatím fóra napísala, že očkovanie v Rusku je v porovnaní s mnohými rozvinutými krajinami pomalšie a pripomenula, že Moskva napriek tomu vyváža vlastnú vakcínu Sputnik V do zahraničia.

Ruské ministerstvo zdravotníctva minulý týždeň informovalo, že doteraz bolo zaočkovaných aspoň jednou dávkou vakcíny 17 miliónov zo 144 miliónov Rusov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.