Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2021, 17:53

"Nech si robí, čo chce. Nech si bojuje proti režimu Lukašenka." Putin odmietol spájanie s kauzou okolo Prataseviča

Na margo Ramana Prataseviča ruský prezident povedal, že ho nepozná a ani nechce poznať.

Vladimir Putin
Zdroj: Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok rozhodne odmietol, že by ruské tajné služby mali niečo spoločné s kauzou vynúteného pristátia lietadla spoločnosti Ryanair v Minsku, pri ktorom bol zadržaný bieloruský novinár Raman Pratasevič. Informoval o tom spravodajský portál Meduza.io.

​Putin vo svojom vystúpení na medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade vyhlásil, že k tejto kauze sa nechce vyjadrovať. Priznal tiež, že o nej ani veľa nevie.

"Chápete, nás sa to vôbec netýka," konštatoval ruský prezident. Dodal, že Rusko zaujíma k vnútropolitickým udalostiam v Bielorusku neutrálne stanovisko. "Je vec bieloruského ľudu," uviedol.

Na margo Prataseviča ruský prezident povedal, že ho nepozná a ani nechce poznať. "Nech si robí, čo chce - nech si bojuje proti režimu (Alexandra) Lukašenka," vyhlásil Putin.

Bielorusi by podľa jeho názoru "mali dostať príležitosť, aby si sami pomaly vyriešili situáciu v krajine". Podľa Putina je "pravda vždy, ako obvykle, niekde uprostred. Preto je lepšie nezasahovať, je lepšie dať ľuďom príležitosť, aby na to prišli sami," zdôraznil.

​Putin poznamenal, že vo vzťahoch medzi Ruskou federáciou a Bieloruskom existujú kontroverzné problémy, práce na integrácii však vo všeobecnosti prebiehajú pozitívne a s výsledkami, informovala agentúra TASS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.