Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2021, 15:57

Či by som nechal uniesť komerčný let? Nepoviem, smial sa Putin

Ruský novinár sa na to pýtal Vladimira Putina po tom, čo Bielorusko donútilo pristáť civilné lietadlo spoločnosti Ryanair v Minsku, aby mohlo zadržať opozičného novinára Ramana Prataseviča.

Vladimir Putin
Zdroj: Reuters

Je všeobecne známe, že si Rusko vedie zoznam hľadaných ľudí a nepriateľov Kremľa. Na otázku, či by bol schopný uniesť napríklad komerčný let z Londýna do Thajska, ak by vedel, že sa na palube nachádza takto hľadaná osoba, odpovedal ruský prezident Vladimír Putin s úsmevom: "Nepoviem."

​Putin tak nevylúčil, že by bol schopný použiť vojnové lietadlo, aby donútil londýnsku aerolinku s turistami na palube pristáť v Moskve.

Ruský novinár Stas Natanzon sa ho na to pýtal po tom, čo Bielorusko donútilo pristáť civilné lietadlo spoločnosti Ryanair v Minsku, aby mohlo zadržať opozičného novinára Ramana Prataseviča.

Putinovu otázku sa reportér ruskej televízie RT snažil neskôr vysvetliť. "V ideálnom svete je to signál, aby sme nekradli - a neutekali do Londýna, ale žili podľa zákona," uviedol novinár. "Lietajte si, ale lietajte sa spotenými rukami," dodal na adresu "hľadaných kriminálnikov".

Avšak na otázku, či Ruská federácia hrala nejakú úlohu pri únose lietadla spoločnosti Ryanair, odpovedal Putin striktné nie. "Nejaký Raman Pratasevič, nemám tušenie, kto to je, a nechcem to vedieť," tvrdil Putin.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.