Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2021, 09:40

V Paríži zomrela mladá Talianka, zrazila ju elektrická kolobežka

Polícia na základe záznamov videokamier vyhlásila pátranie po dvoch ženách a žiada tiež svedkov nehody, aby sa prihlásili.

V Paríži zomrela mladá Talianka, zrazila ju elektrická kolobežka
Zdroj: Reuters

Polícia v Paríži vyhlásila pátranie po dvoch ženách, ktoré tento týždeň spôsobili smrť mladej Talianky jazdou na elektrickej kolobežke a z miesta nehody ušli.

Prokuratúra začala vyšetrovanie pre podozrenie zo zabitia v dôsledku neposkytnutia pomoci. Informoval o tom server BBC. Podľa neho incident oživil debatu o bezpečnosti elektrických kolobežiek pre chodcov.

Tridsaťjedenročná Talianka, ktorá vo Francúzsku pracovala ako servírka, zomrela v nemocnici po tom, čo ju pri prechádzke pozdĺž Seiny zrazili dve ženy na kolobežke a z miesta ušli.

Nehoda sa stala asi hodinu po polnoci z nedele na pondelok. Talianka sa po páde udrela do hlavy a utrpela srdcovú zástavu.

Potápači z hliadky riečnej polície jej poskytli prvú pomoc a podarilo sa im činnosť ženinho srdca obnoviť. Do nemocnice bola servírka z Toskánska privezená v bezvedomí, z ktorého sa už neprebrala a v stredu zomrela.

Polícia na základe záznamov videokamier vyhlásila pátranie po dvoch ženách a žiada tiež svedkov nehody, aby sa prihlásili.

Táto smrteľná nehoda podľa BBC oživila debatu o bezpečnosti elektrických kolobežiek, ktorých v Paríži prevádzkuje niekoľko súkromných firiem asi 15-tisíc. V roku 2019 Francúzsko sprísnilo pravidlá pre tento dopravný prostriedok, ktorý spôsobil už niekoľko nehôd, vrátane smrteľných.

Elektrické kolobežky smú vo Francúzsku riadiť iba ľudia starší ako 12 rokov a smie na nich jazdiť len jeden človek. Nesmie sa s nimi jazdiť na chodníku a za jazdy sa nesmie používať mobilný telefón ani slúchadlá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.