Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2021, 13:36

Grécko zmierňuje podmienky vstupu do krajiny. Pozrite si, čo vám bude stačiť

Tieto zmeny sa týkajú obyvateľov krajín, z ktorých je do Grécka povolené cestovať za turistickými účelmi.

Grécko s platnosťou od dnešného dňa zmiernilo podmienky vstupu na svoje územie. Ľuďom cestujúcim z iných krajín bude najnovšie stačiť aj negatívny antigénnový test vykonaný 48 hodín pred prekročením gréckej hranice; nebude teda potrebný PCR test.

Grécko tiež zvýšilo vekovú hranicu pre deti, ktoré sú oslobodené od povinnosti predkladať negatívny test, zo šiestich na 12 rokov.

​Podľa oznámenia, ktoré zverejnilo grécke ministerstvo kultúry a cestovného ruchu, sa tieto zmeny týkajú obyvateľov krajín, z ktorých je do Grécka povolené cestovať za turistickými účelmi.

Grécko umožňuje vstup všetkým turistom, ktorí dostanú covidový pas Únie v digitálnej alebo tlačenej podobe. "Zmyslom všetkých kontrolných procesov je uľahčiť cestu ľuďom, ktorí si želajú navštíviť našu krajinu, a zároveň zachovať stálu a absolútnu prioritu udržania zdravotnej bezpečnosti ako pre turistov, tak pre gréckych občanov," uviedlo grécke ministerstvo cestovného ruchu.

Grécko podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) celkovo zaznamenalo 417 253 prípadov nákazy koronavírusom a 12 494 úmrtí.

V nedeľu ale grécke úrady informovali, že sa počet nových prípadov nákazy koronavírusom znížil takmer na polovicu, a vďaka tomu je možné pokračovať v uvoľňovaní opatrení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.