Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2010, 00:01

FBI zmenila španielskeho poslanca na Bin Ládina

Španielsky poslanec Gaspar Llamazares bol zhrozený, keď sa dozvedel, že americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) použil jeho fotografiu na vytvorenie najnovšej pravdepodobnej podobizne lídra al-Káidy Usámu bin Ládina.

Bin Ládin, FBI. Snímka: TASR/AP
Zdroj: TASR/AP
Poslanec tvrdí, že zvažuje právne kroky proti FBI za zneužitie svojho portrétu. "V prvom rade požiadam FBI o vysvetlenie, ktoré mi ešte neposkytli a potom si vyhradzujem právo uskutočniť právne kroky proti nim," uviedol Gaspar Llamazares pre CNN.

"V posledných dňoch som zaznamenal prienik bezpečnostných služieb do veľmi čudných oblasti a aj veľké zlyhania, ale nikdy by som si nepomyslel, že ma môžu tak priamo týkať," povedal člen španielskeho parlamentu a predseda poslaneckého klubu komunistickej strany Izquierda Unida.

Špeciálny agent FBI Jason Pack informoval, že autor podobizne nebol schopný nájsť vhodné črty v databáze úradu, tak využil portrét stiahnutý z internetu. "Tvorca nepoznal identitu osoby na fotografii," uviedol Pack.

Podľa španielskeho poslanca je hrozivé, že FBI takto mohla použiť kohokoľvek podobizeň na vytvorenie portrétu teroristu. "Poškodilo to moju česť," konštatoval Llamazares.
Zdroj: Reuters

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.