Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2010, 09:17

Kolumbijská armáda zabila najmenej 18 povstalcov

Najmenej 18 členov Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC) prišlo v piatok o život, keď vzdušné sily zaútočili na tábor v džungli na juhu krajiny, kde desiatky povstalcov oslavovali príchod nového roka. Informovali o tom miestne oficiálne zdroje.

Nálet sa odohral v provincii Meta - oblasti, kde FARC produkujú kokaín, z ktorého predaja potom financujú svoju už desaťročia trvajúcu vojnu proti kolumbijskej vláde.

"Kým kolumbijské rodiny oslavovali sviatok, naši vojaci plnili svoje úlohy v rámci boja proti narkoterorizmu v džungliach tejto krajiny," uviedol minister obrany Gabriel Silva.

Pätnásti povstalci sa vzdali príslušníkom pozemných jednotiek, ktorí po bombardovaní vtrhli do tábora.

Vďaka Američanmi podporovanej vojenskej politike prezidenta Alvara Uribeho sa podarilo zatlačiť FARC hlbšie do poľnohospodárskych oblastí. Počet povstalcov sa od Uribehu nástupu do funkcie v roku 2002 podarilo znížiť o zhruba polovicu na súčasných približne 9000.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.