Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2010, 11:25

Snehová nádielka ochromila Britániu

Záchranári v Británii museli pomáhať stovkám vodičov v uviaznutých osobných autách a kamiónoch po tom, čo nezvyčajne bohatá snehová nádielka v noci nadnes zablokovala cesty najmä na juhu krajiny a spôsobila obmedzenia vlakovej a leteckej dopravy, ako aj zatvorenie škôl.

Briti zažívajú jednu z najdlhšie trvajúcich mrazivých zím za posledné roky. Britská armáda pomáhala pri záchrane motoristov. Približne 1000 vozidiel uviazlo na zasneženej ceste v grófstve Hampshire v južnom Anglicku. Viacerých ľudí evakuovali do najbližších záchranných centier, niektorí strávili noc vo svojich autách.

Letisková dráha na druhom najväčšom letisku v krajine Londýn Gatwick bola ráno uzatvorená pre odpratávanie snehu. Niektoré dôležité úseky hlavnej diaľnice v krajine (M1), ktorá spája Londýn s Leedsom, boli pre nezjazdnosť uzatvorené.

Vlakové linky v južnom Anglicku boli takisto obmedzené. Londýnska mestská doprava však zaznamenala len malé výpadky.

Britské zimy bývajú zväčša mierne s teplotami nad nulou. Niektoré mestá nie sú dobre vybavené na odpratávanie snehu či posýpanie ciest. V niektorých oblastiach v noci spadlo až 20 centimetrov snehu.

Britskí meteorológovia tvrdia, že krajina zažíva najdlhšie mrazy od roku 1981. Podobné počasie by malo pretrvať aj v nasledujúcich dvoch týždňoch.
Zdroj: AP

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.