StoryEditor

Biznis s Lady Dianou zarába

31.08.2012, 00:00
Autor:
(NP)(NP)
Dnes uplynulo 15 rokov od tragédie, pri ktorej zahynula Lady Diana s Dodim Fayedom

Pokerové hracie karty s portrétom Lady Diany na zadnej strane, hodinky s diamantmi pomenované po zosnulej princeznej či zlaté mince. To všetko pripravili výrobcovia suvernírov na celom svete k dnešnému 15. výročiu tragédie, pri ktorej v parížskom tuneli Alma zahynula Lady Diana spolu so svojím milencom Dodim Fayedom.

Medzi najluxusnejšie darčeky spojené s výročím nepochybne patrí minca obsahujúca tretinu trojskej unce zlata s hodinkami s Dianiným vyobrazením a dvoma diamantmi vo veľkosti 0,02 karátu umiestnenými na tretej a deviatej hodine. Toto všetko ponúkajú za 4,5 tisíca eur v Katare, kde je princezná veľmi populárna.

Nezaostávajú ani Spojené štáty, v ktorých je Diana dodnes najobľúbenejšou postavou britského kráľovského dvora. Na internetovom obchode sa za 15 dolárov dajú kúpiť špeciálne svadobné obrusy Diany a jej exmanžela princa Charlesa.

Na svoje si však v týchto dňoch prídu najmä návštevníci Londýna. Na miestnych trhoch sú v ponuke desiatky produktov od kľúčeniek, šálok, tričiek či pohľadníc, kde prevláda portrét princeznej Diany. Tá dnes dominuje takisto v britskej tlači a televíziách, ktoré vysielajú programy o jej živote a tragickej smrti z 31. augusta 1997.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
27. september 2022 15:52