Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.07.2021, 20:37

Biden volal Putinovi. Vyzval ho, aby zasiahol proti počítačovým zločincom v Rusku

Nový ransomware útok spojený s hackerskou skupinou REvil so sídlom v Rusku spôsobil minulý víkend rozsiahle narušenia, zasiahol až 1 500 firiem.

Biden volal Putinovi. Vyzval ho, aby zasiahol proti počítačovým zločincom v Rusku
Zdroj: Reuters

Americký prezident Joe Biden vyzval v piatok šéfa Kremľa Vladimira Putina, aby "podnikol kroky" proti počítačovým zločincom pôsobiacim v Rusku. Vyhlásil, že USA si vyhradzujú právo "brániť svojich obyvateľov a kritickú infraštruktúru". Informoval o tom Biely dom.

Telefonický rozhovor medzi Bidenom a Putinom sa uskutočnil necelý mesiac po ich stretnutí v Ženeve, kde prezident USA varoval pred pokračovaním kybernetických útokov na americké podniky a infraštruktúru, ktoré podľa neho pochádzajú z Ruska.

Nový ransomware útok spojený s hackerskou skupinou REvil so sídlom v Rusku spôsobil minulý víkend rozsiahle narušenia, zasiahol až 1 500 firiem, poznamenala agentúra AP.

Podľa Bieleho domu "prezident Biden zdôraznil potrebu Ruska podniknúť kroky na rozloženie ransomware skupín pôsobiacich v Rusku a vyzdvihol, že je odhodlaný naďalej sa angažovať v súvislosti so širšou hrozbou, ktorú ransomware predstavuje... Prezident Biden zopakoval, že Spojené štáty podniknú všetky potrebné kroky na ochranu svojich obyvateľov a svojej kritickej infraštruktúry pred touto pretrvávajúcou výzvou".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.