Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2010, 17:02

El País: Slovenská polícia "prepašovala" do Dublinu výbušninu

Uprostred psychózy súvisiacej s bezpečnosťou na letiskách nechýbalo už nič iné, len neuveriteľná historka, ktorá sa mohla skončiť katastrofou, píše dnes španielsky denník El País v reakcii na akciu slovenských policajtov na letisku Poprad-Tatry.

Zatiaľ čo pol sveta sa snaží stráviť možné dôsledky najnovšieho nevydareného pokusu o teroristický útok v lietadle krátko pred jeho pristátím v Detroite, slovenská polícia svojou akciou takmer vyprovokovala obrovské nešťastie. Psi vycvičení na vyhľadávanie výbušnín sa správali ako treba a našli batožinu s výbušninou. Ľudia však neboli na ich úrovni, keď na jednu z batožín zabudli.

V rozsiahlom článku denník pripomína, že existujú rozporné verzie o celom prípade. V oboch krajinách vládne obrovské dusno. Nedostatky v oblasti bezpečnosti vyvolávajú znepokojenie u americkej tajnej služby. Podľa jednej z vojenských správ zlyhania v tomto sektore znemožňujú víťazstvo nad teroristickou organizáciou al-Káida, uzatvára El País.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.