StoryEditor

Z obchodného centra opäť počuť streľbu a výbuchy

22.09.2013, 09:43
Autor:
TASRTASR

Streľbu a výbuchy bolo počuť dnes ráno z obchodného centra v kenskej metropole Nairobi, kde islamskí extrémisti zadržiavajú neznámy počet rukojemníkov po tom, ako tam v sobotu zabili najmenej 39 a zranili 300 ľudí. Krátko po streľbe vyniesli z centra dvoch zranených príslušníkov bezpečnostných síl, informoval novinár tlačovej agentúry Associated Press z miesta drámy. Agentúra DPA uviedla, že zvnútra bolo počuť aj výbuchy. Miestna televízia ntv neskôr oznámila, že bezpečnostné sily dostali pod kontrolu prvé dve podlažia.     

Najmenej 18 maskovaných páchateľov vtrhlo podľa polície v sobotu okolo poludnia do nákupného centra Westgate, ktoré vyhľadávajú cudzinci a bohatší miestni obyvatelia. Medzi oficiálne potvrdenými obeťami sú štyria cudzinci - dvaja Francúzi a dvaja Kanaďania. K zodpovednosti sa prihlásila somálska povstalecká skupina aš-Šabáb s tým, že útok bol zameraný na nemoslimov. Skupina zároveň odmietla vyjednávať s kenskými úradmi.     

Boj s teroristami pokračoval aj počas noci, keď sa podľa kenských médií bezpečnostnými jednotkám podarilo zabiť dvoch teroristov. Útočníci medzitým prepustili piatich rukojemníkov. Ráno k centru priviezli ďalších vojakov. Kenský prezident Uhuru Kenyatta v televíznom vystúpení povedal, že úrady budú stíhať páchateľov. "Potrestáme ich za tento hanebný čin," vyhlásil Kenyatta. K obetiam útoku podľa správ patrili aj jeho príbuzní.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
25. november 2022 05:49