Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2014, 19:41

Na letisku v Madride sa pokazil počítač, meškali stovky letov

Chyba v počítači v automatizovanom systéme kontroly letovej prevádzky dnes spôsobila meškanie letov na madridskom letisku Barajas.

Agentúra AP, ktorá o tom informovala, pripomenula, že tento víkend je leteckej doprave v Španielsku jedným z najrušnejších v roku.

Hovorkyňa správy letiska Barajas uviedla, že počítačový systém nefungoval dopoludnia dve hodiny, počas ktorých nebolo možné prijímať ani vypravovať lety.

Odborové združenie španielskych pilotov na svojej webovej stránke varovalo, že sa treba pripraviť na veľké meškania. Miestne médiá informovali o hodinových meškaniach. Neštandardná situácia podľa nich postihla asi 280 z 2600 letov.

Vládny úrad pre kontrolu v leteckej doprave prostredníctvom nemenovanej hovorkyne ubezpečil, že výnimočnou situáciou nebola ohrozená bezpečnosť cestujúcich. Podľa médií výpadok počítačovej siete na madridskom letisku ovplyvnil aj prácu na iných letiskách v severnej časti krajiny.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.