Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2015, 07:06

Pašerák prehltol 111 tisíc dolárov. Je to nový trend, hlási polícia

Príslušníci nigérijských bezpečnostných zložiek uviedli, že sa im podarilo získať 111 tisíc dolárov v hotovosti, ktoré prehltol muž podozrivý z členstva v pašeráckom gangu. Informovala o tom v piatok agentúra Reuters.

Šesť osôb vrátane organizátora domnelej pašeráckej skupiny zatkla polícia v nigérijskej metropole Lagos, kde ich zadržiavali dovtedy, kým jeden z členov skupiny nevylúčil 74 balíčkov peňazí, uviedla tamojšia Národná protidrogová agentúra (NDLEA).

Agentúra vyhlásila, že iného muža zadržali so 45 tisíc dolármi, ktoré sa takisto pokúšal prehltnúť. Peniaze mal týmto spôsobom prepašovať do Brazílie, kam chcel vycestovať spolu s ďalšími členmi svojho gangu. NDLEA dodala, že zadržané osoby sú teraz pod dohľadom, keďže mohli prehltnúť ďalšiu hotovosť.

"Je tu silné podozrenie, že peniaze pochádzajú z predaja drog a mali byť použité na ďalší nákup kokaínu v Brazílii," uviedol hovorca NDLEA. "Nezákonný vývoz meny jej požitím je novým trendom pri obchádzaní legislatívy ohľadom prania špinavých peňazí," dodal.

Západoafrické krajiny veľmi často využívajú na tranzit skupiny pašujúce drogy z Južnej Ameriky do Európy.

Všetkých mužov zatkli nigérijské orgány ešte v auguste, detaily ohľadne operácie však NDLEA poskytla až v piatok. Zadržané osoby sú doposiaľ vo vyšetrovacej väzbe, premiestnili ich však do centra Komisie pre ekonomické a finančné zločiny.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.