Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2015, 17:45

CNN: Najhľadanejší terorista Abdeslam ušiel do Sýrie

Medzinárodne hľadaný Salah Abdeslam - predpokladaný spolupáchateľ atentátov, ktoré sa odohrali 13. novembra v Paríži - ušiel podľa mienky francúzskych tajných služieb do Sýrie. Oznámila to dnes televízia CNN, ktorá sa odvoláva na zdroje blízke vyšetrovaniu.

Francúzska polícia sa tiež domnieva, že Abdeslam kúpil pred útokmi z 13. novembra vo Francúzsku 13 rozbušiek. Denník Le Parisien uviedol, že ich kúpil v obchode so zábavnou pyrotechnikou v Saint-Ouen-l'Aumône na severnom okraji Paríža. Podľa novín na to vyšetrovateľov upozornil vedúci predajne po tom, ako zverejnili meno a snímku Abdeslama.

Možnosť, že sa Salahovi Abdeslamovi podarilo napriek rozsiahlemu pátraniu po jeho osobe uniknúť zadržaniu a ujsť z Európy, sa spomínala už minulý týždeň. Bruselský advokát vtedy spomenul, že jeho klient Ali Oulkadi vyzdvihol Abdeslama, svojho priateľa z detstva, s ďalšou osobou na predmestskej zastávke metra v Bruseli deň po parížskych útokoch. V aute mu Salah povedal, že jeho brat Brahim zabil v Paríži ľudí a odpálil sa do vzduchu. Podľa advokáta bol jeho klient z toho v šoku a nechápal to.

Súd v piatok predĺžil Oulkadimu väzbu ďalších 30 dní.

 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.