Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2015, 07:17

Zuckerberg sa postavil na obranu moslimov

Výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg slovne podporil moslimov, ktorí sa obávajú odvety za nedávne krvavé útoky islamských extrémistov v Paríži a kalifornskom San Bernardine.

Zuckerberg napísal po týchto útokoch v stredu na svojej osobnej stránke na sociálnej sieti Facebook, že chce ubezpečiť moslimov, že sú na Facebooku vítaní. "Budeme brániť vaše práva a vytvárať pre vás pokojné a bezpečné prostredie," dodal.

Zuckerberg uviedol, že podporuje moslimov vo svojom okolí a na celom svete.

Republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump navrhol, aby všetkým moslimom zakázali vstup na územie Spojených štátov. Ostatní politickí lídri odsúdili Trumpov návrh ako diskriminačný, pripomenula dnes v správe tlačová agentúra AP.

Zuckerberg nepoukázal konkrétne na žiaden návrh, ale tento spoluzakladateľ najväčšej sociálnej siete na svete napísal: "Rodičia ma ako žida učili, že sa musíme stavať proti útokom na všetky spoločenstvá ľudí. I keď útok nie je dnes namierený proti vám, útoky na slobodu kohokoľvek iného poškodzujú aj vás."

 

I want to add my voice in support of Muslims in our community and around the world.After the Paris attacks and hate...

Posted by Mark Zuckerberg on Wednesday, December 9, 2015

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.