Líderka ukrajinskej strany Vlasť Julija Tymošenková odovzdala dnes v Dnepropetrovsku svoj hlas v rámci predčasných parlamentných volieb.
Podľa agentúry Interfax-Ukrajina expremiérka a jej manžel vhodili hlasovacie lístky do urny v budove Lekárskej akadémie na Októbrovom námestí.
"Máme dostatok síl na to, aby sme zjednotili Ukrajinu, aby sme vrátili Ukrajine mier, aby sa naši hrdinovia vrátili domov živí a zdraví," povedala Tymošenková prítomným novinárom.
Expremiérka taktiež konštatovala, že "revolúcia dôstojnosti musí zvíťaziť". Podľa jej vyjadrenia majú Ukrajinci dostatok síl na to, aby rozbili systém korupcie a prispeli k budovaniu novej, silnej a úspešnej európskej Ukrajiny.
Nádeje strany Vlasť sú ohrozené. Nedávne prieskumy jej totiž predpovedali zisk len 4,7 percenta hlasov, čo na vstup do parlamentu nestačí.
01 - Modified: 2006-11-30 09:26:00 - Feat.: 0 - Title: Vianočné stromčeky pôvodne vešali dole špičkou
01 - Modified: 2025-12-05 10:37:10 - Feat.: - Title: Rokovania ukrajinskej a americkej delegácie na Floride sa skončili, Kyjev žiada výstup z Moskvy
02 - Modified: 2025-12-05 09:41:14 - Feat.: - Title: Donbas pokryla obria pavučina, do vlákien sa zaplietajú vtáky aj pechota
03 - Modified: 2025-12-05 10:59:39 - Feat.: - Title: Ukrajinské drony zasiahli prístav s ropným terminálom aj rafinériu v Syzrani, pri útokoch Ruska zomrel chlapec
04 - Modified: 2025-12-04 18:00:00 - Feat.: - Title: Ustojí prezident Zelenskyj tlak? Na Ukrajine sa špekuluje o dvoch možných scenároch jeho konca
05 - Modified: 2025-12-04 15:38:45 - Feat.: - Title: Ukrajina chce skutočný mier, nie ďalší Mníchov, odkázal Kyjev na pôde bezpečnostnej organizácie