Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.10.2013, 19:41

Klausove knihy sa predávajú za pár korún. Navyše vedľa toaletného papiera

Diela dlhoročného politika a bývalého prezidenta Česka sa po masívnej zľave predávajú aj za smiešnych 49 českých korún.

Priaznivci  bývalého prezidenta, zakladateľa českej ODS a jednej z najvýraznejších osobností českej politiky Václava Klausa musia zažívať v predajni Lacných kníh v Pardubiciach hrozné chvíle. Diela dlhoročného politika sa po masívnej zľave predávajú za smiešnych 49 českých korún, navyše sú vystavené vedľa žartovného toaletného papiera.

„Zlacnené z 349 na 49 českých korún,“ hlásia etikety na knihách nazvaných podľa rokov Klausa vo funkcii prezidenta. Aby situácia bola ešte horšia, pracovníci predajne knihy vystavili hneď vedľa imitácie toaletného papiera, ktorý vyzerá ako bankovky. Na druhej strane nedopadol Klaus najhoršie, kniha Martina Michala o živote so speváčkou Vondráčkovou sa predáva len za 19 českých korún.Zborníky článkov, prejavov, vyhlásení, rozhovorov, správ z ciest , ale aj vybraných listov prezidenta republiky vyšli v desiatich publikáciách.

„Myslím, že to je dokument roka svojbytný, špecifický, samozrejme pozerajúc sa na udalosti okolo nás z jedného bodu, ktorým je Pražský hrad a funkcie prezidenta republiky. Mojou trvalou témou bola, je a bude obrana slobody,“ uviedol Václav Klaus, ktorého cena klesla nielen u kníhkupcov, ale aj u voličov. Ním podporovaný volebný blok Hlavu vzhůru totiž podporil pri parlamentných voľbách len zanedbateľný počet priaznivcov.

Niektoré internetové kníhkupectvá však napríklad zlacňujú diela Václava Klausa len zvoľna. Napríklad predajcovia www.kosmas.cz ponúkajú jeho Rok deviaty za 339 českých korún, teda len o 60 korún lacnejšie ako bola pôvodná cena.

Zdroj: idnes.cz

autori: zln, jah

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.