Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2015, 07:46

Zamestnanci londýnskeho metra pozastavili štrajk

Zamestnanci londýnskeho metra v pondelok oznámili, že pozastavujú štrajky, ktoré mali naplánované na tento týždeň. Informovala o tom agentúra AP.

Naplánované boli dva 24-hodinové štrajky - jeden od utorkového večera a druhý vo štvrtok 27. augusta. Hrozilo, že tieto protestné akcie výrazne narušia prepravu ľudí verejnou dopravou.

Zamestnanci londýnskeho metra vedú dlhodobý spor so zamestnávateľom kvôli plánom zaviesť nové celonočné vlakové spoje. Odborový zväz Unite, ktorý zastupuje 400 technikov a signalistov, oznámil, že toto rozhodnutie urobil ako "gesto dobrej vôle", aby tak umožnil konanie ďalších rokovaní.

Britská odborová organizácia združujúca zamestnancov železničnej a námornej dopravy (RMT) takisto avizovala, že tento týždeň pozastaví štrajky. Jej zamestnanci však budú zrejme štrajkovať 8. a 10. septembra, ak nebude dosiahnutá dohoda alebo ak sa zavedú nové nočné služby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.