Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2015, 07:35

Irán chce rozšíriť spoluprácu s Ruskom. Putin im prisľúbil pomoc

Irán sa usiluje o širšiu spoluprácu s Ruskom v oblasti energetiky, bankovníctva a dopravy, povedal v pondelok v Teheráne iránsky prezident Hasan Rúhání po stretnutí so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom.

"Existuje množstvo projektov v oblasti ropného a plynárenského priemyslu, ako aj energetiky, na ktorých môžeme spolupracovať," uviedol podľa agentúry Reuters na tlačovej konferencii Rúhání.

"Hovorili sme aj o rozšírení spolupráce v bankovníctve, ktoré je jedným z pilierov našich vzájomných vzťahov," povedal iránsky prezident, pričom dodal, že Irán a Rusko podpísali viacero memoránd o porozumení, ktoré dokazujú, že vzťahy medzi islamskou republikou a Ruskom sa každým dňom rozširujú.

Kremeľ dnes zverejnil Putinom podpísaný výnos, ktorým sa zmierňuje zákaz vývozu jadrových zariadení a technológií do Iránu. Tento výnos, ako pripomenul Reuters, súvisí s júlovým uzavretím dohody o kontroverznom jadrovom programe Iránu, o ktorom Západ tvrdil, že ho Teherán zneužíva na výrobu jadrovej zbrane.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.