Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2015, 17:18

Utečenci musia prijať naše hodnoty alebo opustiť krajinu, tvrdí fínsky prezident

Prisťahovalci, ktorí chcú zostať vo Fínsku, budú povinní akceptovať hlavné hodnoty krajiny - demokraciu, rovnoprávnosť, ľudské práva, inak budú musieť krajinu tisícich jazier opustiť. Vo vysielaní tamojšieho verejnoprávneho rozhlasu YLE to dnes vyhlásil fínsky prezident Sauli Niinistö.

Informácie priniesli tlačové agentúry TASS a MTI.

Rezort vnútra severskej krajiny ráta do konca kalendárneho roka 2015 s 35.000 osobami, ktorí vo Fínsku požiadajú o azyl. Pôvodne ministerstvo rátalo dokonca s 50.000 žiadateľmi.

Väčšina z 30.000 migrantov, ktorí v tomto roku dorazili do Fínska, sa do krajiny presunula zo Švédska, avšak asi tri stovky z nich aj z Ruskej federácie.

Fínska pohraničná stráž už avizovala, že v prípade početnej vlny utečencov dočasne uzavrie jeden z fínsko-ruských hraničných priechodov, aby sa mohla venovať nevyhnutným formalitám v prípade migrantov, ktorí dorazili do krajiny.

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.