Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2014, 09:27

Na ebolu zomrelo už vyše sedemtisc ľudí

Najhoršia zaznamenaná epidémia eboly v histórii si vyžiadala už vyše 7000 životov. Vyplýva to z najnovšej bilancie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorú v sobotu zverejnila agentúra AP.

V troch najviac postihnutých západoafrických krajinách Guiney, Libérii a Sierre Leone na ebolu ochorelo už 19.031, z ktorých 7373 zomrelo.

Najrýchlejšie sa ochorenie šíri v štáte Sierra Leone, kde od stredy zaznamenali takmer 400 nových úmrtí. Sierra Leone má v celkovej bilancii aj najviac prípadov nákazy.

Šesť úmrtí na ebolu eviduje WHO v Mali, osem v Nigérii a jedno v USA.

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun v sobotu pokračoval v turné po štyroch západoafrických krajinách najviac postihnutých epidémiou eboly.

Šéf OSN v piatok navštívil Libériu a Sierru Leone a v sobotu strávil v Guinei a vo večerných hodinách priletel do Mali. Pan Ki-mun ubezpečil obyvateľov postihnutých krajín, že OSN a jej medzinárodní partneri budú vyvíjať intenzívne úsilie v regióne, až pokiaľ sa smrtiacu nákazu nepodarí poraziť.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.