Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2015, 18:35

Slovenské referendum zlyhalo. Takto ho hodnotia svetové médiá

Wall Street Journal: Slovenské referendum o zákaze adopcií pre homosexuálov stroskotalo. Zúčastnilo sa na ňom iba 21,4 percenta oprávnených voličov, pričom v tejto prevažne rímskokatolíckej krajine je potrebné kvórum až 50 percent.

Die Welt: Referendum o právach homosexuálov zlyhalo. Celé týždne sa viedla na Slovensku mohutná kampaň na ochranu údajne ohrozenej "skutočnej rodiny". Podľa výsledkov však referendum zlyhalo.

AP: Slovenské hlasovanie o obmedzení práv homosexuálov nebolo úspešné. Referendum – ktoré nasledovalo po podobnom úspešnom hlasovaní v Chorvátsku – poukazuje na kultúrne rozdiely v rámci Európskej únie. Zatiaľ čo členské krajiny na Západe rýchlo povoľujú nové práva pre homosexuálov, noví členovia z Východu upevňujú konzervatívny postoj k LGBT komunite.


Prečítajte si aj: Referendum o rodine: Sever proti juhu. Hlasovanie rozdelilo Slovensko (mapa)
                              Chromík z aliancie: Výsledky referenda sú veľkým úspechom
                              Peter Tkačenko o výsledkoch referenda: Štyri správy pre SlovenskoHovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík. Snímka: TASR/M. Svítok

Der Spiegel: Napriek agresívnej kampani na Slovensku zlyhala iniciatíva, ktorá by obmedzila práva homosexuálov.

idnes.cz: Slovenskí odporcovia homosexuálov neuspeli. V referende o tom, akému zväzku možno hovoriť manželstvo, či môžu páry rovnakého pohlavia adoptovať deti alebo či má byť sexuálna výchova v školách dobrovoľná, síce na pomer hlasov vyhrali, celková účasť však zostala hlboko pod 50 percentami. Referendum tak neplatí.

Der Standard: Účasť na referende bola iba 21 percent. Iniciátori referenda stále hovoria o „veľkom úspechu“. Homosexuálni aktivisti však chcú teraz prejsť do útoku.

Die Presse: Katolícki odporcovia homosexuálnych párov na Slovensku utrpeli  jasnú porážku. Účasť bola nízka, len 21 percent.


 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.