Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2015, 13:23

Princezná Charlotte má pre britskú ekonomiku hodnotu 5 miliárd

Princezná Charlotte má pre britskú ekonomiku hodnotu 5 miliárd
Zdroj: Reuters
Vyzerá to na súrodeneckú rivalitu. Princ George, prvorodený syn princa Williama a Kate, bude raz pravdepodobne kráľom. Napriek tomu jeho mladšia sestra, len štvormesačná Charlotte bude tam, kde sú peniaze. Lebo čo sa týka prínosu pre britskú ekonomiku, bude zrejme dôležitejšia. Podľa odhadov spoločnosti Brand Finance má už hodnotu takmer päť miliárd dolárov, zatiaľ čo jej brat iba 3,6 miliardy dolárov, píše CNN. Vojvodkyňa Kate, ktorej príspevok pre britskú ekonomiku sa zase odhaduje na 7,2 miliardy dolárov, sa s ňou však zatiaľ ukázala len dvakrát - hneď po narodení pred nemocnicou a na júlovom krste. O to je to impozantnejšie.

A tak, ako sa pred časom hovorilo o "efekte Kate", keď čokoľvek si na seba obliekla, sa hneď vypredalo, už teraz sa hovorí o "efekte Charlotte". Ten podľa Brand Finance priniesol obrovský rast módnym a iným značkám, ktoré jej obliekli alebo bola s nimi nejako inak spojená. Len jej narodenie totiž vygenerovalo ekonomický prínos viac ako 150 miliónov dolárov.

Jej krajková šatka, ktorá stojí 100 dolárov, sa okamžite vypredala. "Je stále veľmi populárna, rast objednávok z celého sveta v posledných niekoľkých mesiacoch je naozaj veľký, a to vďaka médiám," povedal riaditeľ spoločnosti G.H. Hurt & Sons Gillian Taylor. Veľký záujem zaznamenal aj starobylý kočík, v ktorom viezli princeznú 5. júla na krst. Spoločnosť Prams With Pizazz, ktorá obnovuje starobylé detské kočíky, po ceremoniáli zaplavili správy, e-maily a telefonáty, potvrdil majiteľ Scott Frew.
 

 


Ako dodáva Brand Finance, hodnota "firmy", ako sama kráľovná Alžbeta II. údajne nazýva kráľovskú rodinu, je celkovo 87 miliárd dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.